Lůžková rehabilitační péče

Návštěvy jsou na oddělení následné rehabilitační péče povoleny v návštěvních hodinách:
– Návštěva musí mít po celou dobu nasazen respirátor třídy FFP2 (KN95) bez výdechového ventilu.

pondělí – neděle
14:00 – 17:00

Mimo tyto hodiny je to možné pouze po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem.

Děkujeme za pochopení.

Náš tým specializovaných lékařů a fyzioterapeutů, včetně ergoterapeuta a protetika, přizpůsobí péči vašim individuálním potřebám.

Rád bych vám představil naše rehabilitační oddělení. Jsme menší pracoviště s 33 lůžky, na kterých pečujeme o pacienty s chronickými i akutními potížemi pohybového aparátu, po operacích kloubů a páteře, ale i se širokým spektrem neurologických postižení a v poslední době i o pacienty po amputacích dolních končetin. Základním bodem naší péče je individuální přístup k jednotlivým pacientům, snaha jim co nejlépe pomoci a co nejdříve je navrátit do normálního života. Jsme tým, který tvoří odborní rehabilitační lékaři, vysoce erudovaní fyzioterapeuti a ergoterapeutka, ochotný a pečlivý ošetřovatelský personál. Díky tomu jsme vyhledávané pracoviště mezi odbornou i laickou veřejností.

MUDr. Vítězslav Ježek, LRP

Nrp 1
Nrp 2

Lůžkové oddělení následné rehabilitační péče má k dispozici 33 lůžek, cvičebny fyzioterapie, kompletně vybavenou elektroléčbu a vodoléčbu a příjemnou zahrádku ve vnitrobloku pro odpočinek a relaxaci našich pacientů. Na celém oddělení funguje pro pacienty wifi připojení.

Komplexní rehabilitační léčbu zajišťují kromě týmu rehabilitačních lékařů a lékařů jiných odborností také obětavé a milé zdravotní sestry a ošetřovatelský personál.

Smlouvy máme uzavřeny se všemi zdravotními pojišťovnami, péče je tedy plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Garantem vysoké kvality poskytované péče je přednosta Rehabilitační kliniky FN Motol prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

Nejčastěji přijímáme pacienty s diagnózami:

 • stavy po implantaci totální endoprotézy /TEP/, operačním řešení zlomenin především na dolních končetinách či jiných ortopedických operacích velkých kloubů, stavy po amputacích končetin
 • stavy po závažnějších úrazech, chirurgických výkonech a stavy spojené s dlouhodobou imobilizací
 • stavy po operacích páteře
 • stavy po cévních mozkových příhodách po odeznění akutního stádia nemoci
 • další neurologická onemocnění s poruchami hybnosti různého původu
 • dekompenzované stavy chronických degenerativních onemocnění kloubů a zad

Jak funguje léčba na našem oddělení?

Základem léčby u nás je na míru potřebám konkrétního pacienta připravené individuální cvičení s fyzioterapeutem, případně rozšířené o ergoterapii zaměřenou na zlepšení soběstačnosti v běžných činnostech.

Důležitou složkou péče je elektroléčba, magnetoterapie a léčba ultrazvukem. Součástí komplexní léčby je široké spektrum vodoléčebných procedur – vířivé koupele, podvodní masáže nebo individuální cvičení v unikátním Hubbardově tanku.

Pacientům poskytujeme možnost nadstandardních procedur včetně akupunktury, masáží, elektroléčby laserem, rázové vlny a vodoléčebných procedur (perličkové koupele, bylinné koupele). Tyto služby jsou poskytovány za doplatek dle individuální dohody.

 • Uspořádání a vybavení oddělení

  Uspořádání a vybavení oddělení

  Nadstandardně vybavené pokoje s polohovacími lůžky, televizí a internetovým připojením poskytují pacientům komfort a odpovídající klid pro léčbu.

  K dispozici jsou dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a pokoje třílůžkové. Pro všechny pacienty jsou také k dispozici lednice na pokoji nebo ve společných prostorách.

  Informace o cenách

  Jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a nadstandardním vybavením (televizí, lednicí a internetovým připojením) 1000 Kč/den
  Dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a nadstandardním vybavením (televizí, lednicí a internetovým připojením) 550 Kč/den
  Jednolůžkový pokoj s nadstandardním vybavením (televizí, lednicí a internetovým připojením), sociální zařízení na chodbě 400 Kč/den
  Třílůžkový pokoj s nadstandardním vybavením (televizí a internetovým připojením), sociální zařízení a lednice na chodbě 250 Kč/den
 • Způsob přijetí na oddělení

  Způsob přijetí na oddělení

  Podmínkou přijetí je schválení pobytu revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny. Návrh na přijetí se podává na formuláři “Návrh na léčebně rehabilitační péči v odborné léčebně”.

  Přijetí na oddělení je možné dvěma způsoby:

  1. Překladem z lůžkových oddělení nemocnic, vyplněný návrh odesílá příslušnému reviznímu lékaři ošetřující lékař v nemocnici.
  2. Přímo z pacientova běžného prostředí. Vyplněný návrh podává registrující praktický lékař, zpravidla s odůvodněním nutnosti pobytu od lékařů specialistů, obvykle rehabilitační, neurologické nebo ortopedické odbornosti.

  Na základě schváleného „Návrhu“, který odešle revizní lékař do našeho zařízení, aktuální lékařské zprávy a vyplněného Dotazníku pro žadatele o rehabilitační pobyt domluvíme s pacientem termín přijetí na oddělení.

  Dokumenty ke stažení

  Dotazník pro žadatele o rehabilitační pobyt

  Návrh na léčebně rehabilitační péči v léčebně

  Návrh na léčebně rehabilitační péči v léčebně – vpisovací

CENÍK NADSTANDARDNÍCH SLUŽEB – ONRP

Kdo se o Vás stará na oddělení lůžkové rehabilitace?

LÉKAŘI

prim. MUDr. Daniel Žižka MUDr. Vítězslav Ježek – vedoucí lékař MUDr. Zuzana Valouchová

FYZIOTERAPEUTI

Mgr. Jan Hořejší – vedoucí fyzioterapeut Mgr. Helena Voráčová Mgr. Karolína Piruchtová Mgr. Michal Makovník Hana Bidrmanová, DiS. Bc. Eva Červinková Bc. Mariana Faladová Bc. Vladislava Mikšová – ergoterapeutka Bc. Tereza Vorlová – ergoterapeutka

tel.: 271 008 300

STANIČNÍ SESTRA

Bc. Barbora Říhová e-mail: rihova.rehabilitace@vzas.cz

VEDOUCÍ LÉKAŘ LŮŽKOVÉ REHABILITACE

MUDr. Vítězslav Ježek

e-mail: jezek.rehabilitace@vzas.cz

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout