Fyzioterapie

PROVOZ FYZIOTERAPIE JE BEZ OMEZENÍ

Oddělení ambulantní rehabilitace poskytuje péči pacientům s chronickými i akutními bolestmi pohybového aparátu. Většinou se jedná o bolesti zad, páteře a nosných kloubů. Pečujeme rovněž o pacienty po úrazech či s neurologickými onemocněními. V rámci edukace zajišťujeme prevenci a pomáháme tak pacientům předcházet potížím s nervosvalovou soustavou.

Rehabilitační péči poskytuje tým zkušených lékařů a fyzioterapeutů. Terapie je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Při první návštěvě se hradí paušální platba za nadstandardní služby nehrazené ze zdravotního pojištění.

Naše zdravotnické zařízení v rámci ambulantní rehabilitace poskytuje nejvyšší kvalitu péče. Jako vedoucí fyzioterapeut a jako člen představenstva celé společnosti dělám všechno pro to, aby u nás kromě kvality byla i příjemná atmosféra a vy se tak během terapie cítili co možná nejlépe.

Mgr. Jan Kmeť

Fyzio 1
Fyzio 2

Spolupracujeme s rehabilitační klinikou FN v Motole a tamním přednostou profesorem Pavlem Kolářem, který je odborným garantem našeho rehabilitačního pracoviště. Pro terapii a odhalení poruch pohybového aparátu využíváme především principy klinické neurofyziologie a vývojové kineziologie.

Základem naší péče je dokonalá funkční diagnostika a individuální přístup ke každému pacientovi. Výsledkem jsou „na míru“ sestavené rehabilitační programy. Klienty v nich naučíme kompenzovat stereotypní přetěžování těla a pomůžeme jim zajistit vyšší odolnost pohybového aparátu. Programy sestavují zkušení lékaři kliniky – specialisté v oboru rehabilitace – a magistři fyzioterapie v návaznosti na komplexní vstupní vyšetření.

Můžete se těšit na tyto léčebné procedury, které probíhají pod dohledem zkušených fyzioterapeutů. Využíváme moderní přístroje, pomůcky a léčebné techniky umožňující individuální přístup ke každému pacientovi a přizpůsobení terapie jeho potřebám.

Individuální fyzioterapie

40 minut cvičení s fyzioterapeutem, který se Vám bude snažit pomocí kinezioterapie, mobilizací a dalších specializovaných metod manuální medicíny ulevit od Vašich bolestí, nebo navrátit rozsah pohybu a funkci po operacích, či úrazech.

Nezbytným pomocníkem fyzioterapeutů jsou také procedury fyzikální terapie, kam patří:

 • elektroléčba
  • elektrické proudyRozsáhlé spektrum nízkofrekvenčních a středofrekvenčních proudů, které se používají dle jejich účinku nejčastěji pro analgezii, svalovou relaxaci, prokrvení a urychlení hojení či posilování oslabených svalů. Nejčastěji používané proudy jsou DD proudy, TENS, Träbertův proud a interferenční proudy. včetně elektrostimulaceJedná se o dráždění paretického (ochrnutého) svalu pomocí šikmých impulsů
  • kombinovaná terapieMetoda pro ošetření tzv. spoušťových bodů (Trigger points) ve svalech, které způsobují jejich bolest a mají tendenci se často řetězit. Jedná se o kombinaci ultrazvuku a el. proudu o specifické frekvenci, tak aby došlo k selektivnímu podráždění TrPs a tím jejich uvolnění.
  • pulzní magnetoterapieVyužívá magnetickou složku elektromagnetického vlnění, která v těle ovlivňuje prostupnost buněčné membrány, vápenaté kationty a atomy železa. Nejčastěji se používá pro urychlení hojení po zlomeninách, snížení otoku a zmírnění omezení hybnosti po sundání sádry.
 • mechanoterapie
  • vakuově-kompresivní terapieStřídáním podtlaku a přetlaku uvnitř aplikačního válce dochází k cévní gymnastice a tím urychlení hojení. Při nastavení vyššího přetlaku dochází ke snížení otoku.
  • ultrazvukPodélné mechanické vlnění, které působí ve tkáni jako mikromasáž. Nejčastěji se proto používá pro svalovou relaxaci. Během aplikace ale také prohřívá a prokrvuje tkáň, dokáže také pomoci od chronických otoků.
  • přístrojová lymfodrenážPřístroj pro eliminaci lymfatických otoků končetin. Postupným nafukováním jednotlivých komor kalhot či rukávu dochází k vytlačení lymfy ve shodě s jejím fyziologický tokem přes jednotlivé mízní uzliny.
  • rázová vlnaAkustická vlna přenášející veliké množství energie, která naruší postiženou tkáň a vyvolá její hojení. Nejčastěji se používá na úponové bolesti pohybového aparátu jako jsou tenisový loket, skokanské koleno, patní ostruha, apod.
 • laserElektromagnetické vlnění, které proniká do tkání a předává jim svou energii. Účinek se projeví jako snížení bolesti, zmírnění zánětu a urychlení hojení. Často se používá i pro zlepšení vlastností jizev po operacích a při úponových bolestech pohybového aparátu.
 • vodoléčba
  • celotělové vířivé či perličkové koupeleCelotělová vířivá koupel má především celkový uklidňující účinek včetně svalové relaxace. Účinek se dostaví pomocí prohřátí organismu, zvýšeným prokrvením, ale i vlivem proudu vody a bubláním perličky, které ovlivňují kožní receptory. Kombinací těchto efektů dochází k úlevě od bolestí pohybového aparátu.
  • podvodní masáže horních i dolních končetinKončetinové koupele jsou ideální doplněk při terapii pooperačních a poúrazových stavů, kdy je potřeba zlepšit trofiku a prokrvení tkáně. Pomohou také zlepšit rozsah hybnosti a zmírnit otok.
  • šlapací koupeleJedná se o 2 vany, ve kterých se šlapáním provádí stimulace receptorů v plosce nohy a zároveň se po 30s střídá vana s teplou a studenou vodou čímž dochází k cévní gymnastice a tím zlepšení trofiky tkáně. Ideální při ischemické chorobě, či při neuropatiích dolních končetin.
  • Hubbardův tankVelká vana, která se používá k aktivnímu cvičení. Tělo je odlehčeno vodou a je tak možné aktivní cvičení i pro jinak imobilní pacienty. včetně zvedáku pro imobilní nebo hůře pohyblivé pacienty.

Jak probíhá návštěva u nás:

 1. Přijdete, napíšete nebo zavoláte na recepci (viz kontakty).
 2. Můžete mít žádanku od Vašeho lékaře, nebo se bez žádanky objednat k našemu rehabilitačnímu lékaři.
 3. Dle Vaší žádanky nebo předpisu našeho lékaře Vám poté na recepci individuálně přizpůsobí rehabilitační program dle Vašich časových možností.
 4. Dle rozpisu docházíte na jednotlivé léčebné procedury.

Ceník pro samoplátce – fyzioterapie

Pro možnost telefonické konzultace Vašeho zdravotního problému vyplňte prosím kontaktní formulář a naši fyzioterapeuti Vám co nejdříve zavolají.

Kdo se o Vás stará?

rehabilitační lékaři

prim. MUDr. Daniel Žižka MUDr. Irena Koudelková MUDr. Vítězslav Ježek

MUDr. Pavel Drbal

fyzioterapeuti

Mgr. Petra Kocurová – vedoucí fyzioterapeut Mgr. Jan Kmeť – úsekový vedoucí ambulantní rehabilitace Mgr. Helena Voráčová Mgr. Ondřej Ambrož Mgr. Michal Makovník Mgr. Kateřina Holubová Mgr. Eva Bilinkiewiczová Mgr. Iveta Marešová Mgr. Zuzana Školná Mgr. Kateřina Červená Mgr. Diana Kadeřábková Mgr. Eva Nováková Bc. Kristýna Kotalíková Bc. David Šaloun Bc. Kaisa Brabcová Bc. Michaela Sábelová Bc. Mariana Faladová Bc. Petra Flasarová Bc. Zuzana Zajícová Bc. Gabriela Zámečníková Bc. Eva Červinková Bc. Tereza Křižáková Bc. Eva Baranová Bc. Karolína Bryanová Bc. Zuzana Miňová Bc. Bibiána Uličná Světlana Macková DiS.

Mgr. Jan Hořejší

lázeňský

Michal Moulík

recepční

Mgr. Helena Bláhová Gabriela Přádová

Ordinační doba:

PO-PÁ 7:30 – 16:00

Kontakty

Oblouková 837/7, Praha 10 – Vršovice
Naše recepce je v -1. podlaží

recepce (objednávání)
tel.: 271 008 700, 246 009 112
email: recepce@vzas.cz

vedoucí fyzioterapeuti
Mgr. Petra Kocurová
email: kocurova.rehabilitace@vzas.cz

Mgr. Jan Kmeť
email: kmet@vzas.cz

primář rehabilitace

MUDr. Daniel Žižka

email: zizka.rehabilitace@vzas.cz