Jsou onemocnění pohybového aparátu fenoménem nové doby?

J69c6127

Nějaká forma onemocnění kloubů je typická pro většinu populace nad padesát let, ale není neobvyklé, že s kloubními potížemi přichází za lékaři i dnešní třicátníci.

Žijeme ve světe extrémů, který negativně působí i na naše pohybové ústrojí. Přes týden sedíme v kanceláři u počítače a o víkendu se vydáme na dlouhý výlet na kole, běhat nebo s kolegou na squash. Taková jednorázová zátěž spojená se špatnou výživou, nadváhou a přeceňováním vlastních sil je pro naše klouby dlouhodobě neudržitelná a časem přijde na řadu návštěva lékaře ortopeda.

Klinika Vršovická zdravotní poskytuje komplexní ortopedickou péči a její předností je úzká specializace jednotlivých členů pracoviště na konkrétní části lidského těla. „Obecně platí, že hledáme nejdříve konzervativní možnosti řešení pacientova problému, mezi které patří rehabilitace s širokým spektrem fyzikální terapie jako je např. elektoléčba či magnetoterapie. Životnost samotného kloubu může také prodloužit i ve správný čas dobře naindikovaná miniinvazívní artroskopická operace. Zároveň i vhodná medikace v první fázi pomůže odstranit doprovodnou bolest a přispívá k celkovému zlepšení stavu,“ upřesňuje MUDr. Jiří Frýdl, ortoped z Vršovické zdravotní.

Oddělení ortopedie ve Vršovické zdravotní, jako jedno z mála pracovišť v České republice, umí řešit náhrady všech kloubů těla v plném rozsahu, se snahou o šetrný a miniinvazívní přístup k těmto operacím, při kterých se především v případě kyčelního kloubu šetří svaly a pacient je schopen velmi brzy po operaci intenzívně rehabilitovat.

ZÁCHOVNÁ CHIRURGIE KYČELNÍHO KLOUBU

Zároveň provádíme záchovné operace kyčle, bez nutnosti výměny kloubu. „Jde o zcela unikátní operaci, kdy kyčelní kloub zjednodušeně řečeno opravíme a nemusíme přistupovat k zasazení totální endoprotézy,“ říká MUDr. Petr Chládek, který se ve Vršovické zdravotní na záchovné operace
specializuje.

Jedná se o velmi specifický výkon,který v plném rozsahu provádí ještě ojedinělá zařízení v Rakousku a Švýcarsku. Tento zákrok umožňuje ošetření preartrotických změn kyčelního kloubu s vysokou efektivitou z hlediska prevence jeho degenerativních změn.

Ředitel kliniky Ing. Peter Kysela, MBA k tomu dodává: „U nás ve Vršovické zdravotní pacientům maximálně vycházíme vstříc při řešení jejich zdravotních problémů, naše péče je vždy přímo uzpůsobena jejich aktuální potřebě a umožňujeme jim tak vrátit se do kvalitního života bez zdravotních omezení v co nejkratší době.“