Následná Intenzivní Péče

Kontakty

U Vršovického nádraží 1547/5
Praha 10, 101 00

tel.: 246 009 111
e-mail: nip@vzas.cz
pavlikova.nip@vzas.cz

LÉKAŘI

prim. MUDr. Viktor Dibusz
vedoucí lékař intenzivní péče
e-mail: dibusz.nip@vzas.cz

CENÍK

platnost od 1.7.2018

LÉKAŘI A TERAPEUTI

Vrchní sestra NIP

Bc. Věra Pavlíková

foto není k dispozici

K pacientům přistupuji vždy individuálně, aktivně vyhledávám a uspokojuji jejich potřeby. Stěžejní je také spolupráce s rodinou, které pomáhám adaptovat se na novou životní situaci. Učím ji s pacientem komunikovat a snažím se rodinu zapojit do ošetřovatelské péče. Ve spolupráci s primářem NIP se zaměřuji na hojení ran moderními metodami. Personálu předávám své znalosti a dovednosti získané dlouholetou praxí a studiem.

Ve Vršovické zdravotní pracuji od března 2015. Od roku 1991 jsem pracovala na oddělení ARO jako sestra u lůžka, z toho několik let jako vedoucí sestra směny a na pozici vrchní sestry na oddělení NIP, kde jsem úspěšně připravila pracoviště a tým k akreditaci.

Střední zdravotnickou školu, specializaci v oboru ARIP a kurz hojení ran jsem absolvovala v Praze, bakalářské studium v oboru ošetřovatelství v Bratislavě.

Práce staniční sestry mě velmi naplňuje a to hlavně z toho důvodu, že mám nejblíže k potřebám pacientů i personálu.

Služby

Lůžkové oddělení NIP poskytuje následnou intenzivní péči o základní životní funkce pacientů, u kterých došlo ke stabilizaci stavu po kritickém onemocnění, neobnovila se některá z jejich životních funkcí a přicházejí z intenzivního lůžka (ARO nebo JIP).

Naše oddělení má k dispozici 15 lůžek. Pro nejtěžší pacienty je určen centrální čtyřlůžkový pokoj s přímým dohledem personálu. Dále oddělení disponuje pěti dvoulůžkovými pokoji, které poskytují pacientům při vědomí soukromí, ale zároveň jsou tito pacienti pod stálým dohledem ošetřujícího personálu. Oddělení disponuje jedním izolačním pokojem pro pacienty s možným zdrojem infekce.

Pracoviště slouží pro přechod pacientů z NIP do DIOP - dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče, LDN či obdobného pracoviště a také pro zabezpečení hospitalizace dlouhodobého charakteru pro apaliky, jestliže jejich klinický stav odpovídá indikaci výše popsané péče. Pracoviště není určeno pro pacienty, u kterých při hospitalizaci v LDN došlo ke zhoršení zdravotního stavu.

Oddělení následné intenzivní péče (NIP) se nachází v detašovaném pracovišti v Praze 10 Vršovicích, U Vršovického nádraží 5.

 

SEZNAM LÉKAŘŮ

  • prim. MUDr. Viktor Dibusz
  • MUDr. Dana Rábová
  • MUDr. Božetěch Jurenka
  • MUDr. Yvetta Svobodová

SEZNAM FYZIOTERAPEUTŮ

  • Bc. David Šaloun
  • Mgr. Eva Bilinkiewiczová
  • Bc. Kristýna Kotalíková
  • Daniela Lhotáková DiS.

VRCHNÍ SESTRA

  • Bc. Věra Pavlíková

STANIČNÍ SESTRA

  • Bc. Edita Jurenková, DiS.